Metamorfoza kuchni po 11 latach - Kuchnie Pinio - projektowanie kuchni.

Po 11 latach wracamy do jednej z naszych kuchni! – zdjęcia

Dziś zapraszamy Was na opowieść o tym, jak po 11 latach wracamy do jednej z naszych kuchni!! Kiedy otrzymaliśmy zaproszenie od Klientów kuchni, którą urządzaliśmy ponad dekadę temu, byliśmy zachwyceni i nie mogliśmy się doczekać kiedy ją zobaczymy! Wróciliśmy do niej z przyjemnością, ale i z ogromnym zaciekawieniem. Nurtowało nas, co w niej zastaniemy i jak będzie ona wyglądać po 11 latach użytkowania przez młodych ludzi. Oto co zastaliśmy…

Projekt kuchni po 11 latach użytkowania

Kiedy weszliśmy do kuchni byliśmy pod wrażeniem jej nienagannego stanu. Poczuliśmy się dumni, że wykonana przez nas 11 lat temu praca nie poszła na marne. Było to dla nas gwarancją, że stworzony przez nas projekt kuchni powstał z największą dbałością o szczegóły. Nasi Klienci zaprosili nas nie ze względu na zniszczenie mebli kuchennych, lecz z uwagi na chęć zmiany kolorów ich frontów. Pragnęli bowiem zachować poszczególne elementy mebli ze względów funkcjonalnych. Ogromnie się cieszyliśmy, że Klienci po raz kolejny nas wybrali, oddali kuchnię w nasze ręce i w pełni nam zaufali. Oczywiście, nie mogliśmy ich zawieść i obiecaliśmy stanąć na wysokości zadania!

Powód metamorfozy w kuchni

Jedynym powodem zleconej nam metamorfozy w kuchni była chęć odmiany koloru frontów mebli. Klientom zwyczajnie znudziły się bowiem ciemne barwy, które wcześniej wybrali. Ponadto, w ostatnich latach stopniowo zmieniali wszystkie meble w domu na jasną kolorystykę. Kuchnia była ostatnim z etapów tej metamorfozy w mieszkaniu. Poza tym, Klienci podkreślali, że zastosowany 11 lat temu układ kuchni nadal im się podoba i jest niezwykle wygodny w użytkowaniu mimo upływu ponad dekady.

Metamorfoza kuchni po 11 latach - wymiana frontów szafek - zdjęcie PRZED - Kuchnie Pinio projektowanie kuchni

Metamorfoza kuchni po 11 latach - wymiana frontów szafek - zdjęcie PRZED - Kuchnie Pinio projektowanie kuchni

Metamorfoza kuchni po 11 latach - wymiana frontów szafek - zdjęcie PRZED - Kuchnie Pinio projektowanie kuchni

Czy dziś byśmy coś zmienili w tej kuchni?

Projektowanie kuchni, które wymyśliliśmy 11 lat temu okazało się w pełni funkcjonalne. Co dziś byśmy zmienili w tej kuchni? Może dołożylibyśmy nieco więcej szuflad, bo te zwykle okazują się bardziej praktyczne i wygodniejsze w użytkowaniu niż tradycyjne szafki. Łatwiej w nich utrzymać porządek i zapanować nad chaosem. Co więcej, widać, że u Klientów rozwiązanie szufladowe bardzo dobrze sprawdza się w tej kuchni. Poza tym, może wybralibyśmy nieco inny kolor mebli, choć w tym przypadku zawsze ostatnie słowo ma Klient.

To, co zrobiliśmy to metamorfoza kuchni dzięki wymianie frontów meblowych

Kuchnia na wymiar, którą stworzyliśmy 11 lat temu miała fronty MDF foliowane w kolorze kremowym w połączeniu z płytą laminowaną o barwie ciemnego orzecha. Teraz wraz z Klientami zdecydowaliśmy się na fronty akrylowe z połyskiem w kolorze białym. Do tego dobraliśmy fronty z płyty laminowanej Egger (dekor: COCO BOLO NATURALNE). Przy okazji wymiany frontów, wymieniliśmy też na nowy cokolik na podłodze, bo przy tym starym widać było upływ czasu. Poza tym, inne elementy meblowe nie wymagały odświeżenia, gdyż działają w pełni sprawnie. Metamorfoza kuchni dzięki wymianie frontów meblowych okazała się strzałem w dziesiątkę!

Efekty metamorfozy

Efekt wymiany frontów meblowych na jasne przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Kuchnia po metamorfozie prezentuje się zjawiskowo! Po wymianie frontów i elementów meblowych – kuchnia wygląda na zupełnie nową i pozostaje w pełni funkcjonalna. Klienci bardzo dobrze się w niej czują, co więcej – jest stylistycznie dopasowana do pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Jasne fronty optycznie powiększyły i rozjaśniły wnętrze, a dzięki stylowym dodatkom stało się ono bardziej przytulne.

Metamorfoza kuchni po 11 latach - wymiana frontów szafek - zdjęcie PO - Kuchnie Pinio projektowanie kuchni

Metamorfoza kuchni po 11 latach - wymiana frontów szafek - zdjęcie PO - Kuchnie Pinio projektowanie kuchni

Metamorfoza kuchni po 11 latach - wymiana frontów szafek - zdjęcie PO - Kuchnie Pinio projektowanie kuchni

Co nam daje metamorfoza w kuchni

Aż trudno uwierzyć, że tworzymy dla Was projekty już tyle lat! Jest to dla nas Kuchnie Pinio niezwykle budujące, że mogliśmy wrócić do stworzonej przez nas kuchni i tchnąć w niej kolejny etap istnienia. Daje nam to mnóstwo zapału i inspiracji do odkrywania nowych – zarówno funkcjonalnych, jak i stylistycznych rozwiązań. D-Z-I-Ę-K-U-J-E-M-Y!!

Metamorfoza w kuchni to dla nas prawdziwa przyjemność. Dzięki niej możemy się rozwijać, a naszym Klientom dawać ogrom radości z codziennego użytkowania wymarzonej kuchni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Telewizor na ścianie w kuchni, aranżacje, projekt kuchni

Telewizor w kuchni – aranżacje

Telewizor w kuchni aranżacje może przybrać bardzo różne. Jedni nie wyobrażają sobie gotowania bez ulubionych programów w tle, dla innych jest to całkowicie zbędny przedmiot, który rozprasza i zakłóca spokój. Jakkolwiek, często można go sprytnie wykorzystać – nie tylko funkcjonalnie i praktycznie, ale również jako stylizacyjny element wyposażenia wnętrza.

(więcej…)

Targi Max Expo, Technologia&Design, Max Kuchnie, Max Elektro, Kuchnie Pinio, Karpacz, 2018

Targi MaxExpo 2018 Technologia&Design – fotorelacja

„Technologia i Design” – takie hasło towarzyszyło targom MaxExpo 2018 – największemu w Polsce wydarzeniu w branży kuchennej, sprzętu AGD, RTV i IT. W dniach 28-30 września centrum kuchennych innowacji stał się Hotel Gołębiewski w Karpaczu, w którym to właśnie odbyły się targi Max Expo. Zawitali do niego przedstawiciele najbardziej znanych kuchennych marek, firmy projektujące kuchnie, dekoratorzy wnętrz. Nie zabrakło tam również i nas – Kuchni Pinio 🙂

(więcej…)

Przeniesienie kuchni do innego pomieszczenia, przeniesienie kuchni do salonu, przeniesienie kuchni do pokoju, projektowanie kuchni, Kuchnie Pinio.

Przeniesienie kuchni do innego pomieszczenia

Na przeniesienie kuchni do innego pomieszczenia decydujemy się z różnych powodów – powiększenie rodziny, moda, znudzenie – czasem z konieczności, a innym razem z chęci zmiany. Gdzie najczęściej przenosi się kuchnię, jak zrobić to legalnie i o czym jeszcze należy pamiętać? Podpowiadamy!

(więcej…)