Telewizor w kuchni aranżacje może przybrać bardzo różne. Jedni nie wyobrażają sobie gotowania bez ulubionych programów w tle, dla innych jest to całkowicie zbędny przedmiot, który rozprasza i zakłóca spokój. Jakkolwiek, często można go sprytnie wykorzystać – nie tylko funkcjonalnie i praktycznie, ale również jako stylizacyjny element wyposażenia wnętrza.
Telewizor w kuchni – warto czy nie warto?
Zagorzali serialomaniacy będą szczęśliwi z telewizorem w kuchni, kiedy będą mogli śledzić kolejne odcinki podczas przygotowywania posiłków. Telewizor w kuchni jest z pewnością również doskonałą opcją dla zabieganych. W czasie gotowania mogą bowiem nadrobić wiedzę w wydarzeniach ze świata i filmowe zaległości. Dla niektórych telewizor jest poniekąd kolejnym członkiem rodziny, który zapełnia ciszę, gdy nikogo nie ma w domu. Jeśli jednak po ciężkim dniu w pracy wolisz posiedzieć w spokoju, lepiej zrezygnuj z telewizora w kuchni, gdyż może rozpraszać i zakłócać domowy spokój. Jakkolwiek, z drugiej strony jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią gotować w ciszy.
Jaki telewizor wybrać do kuchni?
Jeśli masz dostępne miejsce i takie pragnienie – możesz zamontować w kuchni taki telewizor jak masz w salonie. Pamiętaj jednak, że lepiej, by był to telewizor LCD, a nie plazmowy. LCD bowiem lepiej znosi wysokie temperatury i jest odporny na wysoką wilgotność, która zwykle panuje w kuchni podczas gotowania i pieczenia. Telewizor w kuchni wiesza się bezpośrednio na ścianie lub wykorzystuje aranżacje na szafce lub półce. Z kolei jego wielkość zależy w głównej mierze od dostępnej przestrzeni. Warto także mieć na uwadze fakt, że telewizor jest urządzeniem elektrycznym. Powinien zatem znajdować się w bezpiecznej odległości od źródeł wody czy bezpośredniego dostępu ciepła, np. kuchenki elektrycznej czy gazowej.
Gdzie umieścić telewizor w kuchni? Aranżacje
Kolejnym dylematem jest miejsce, w którym umieścić telewizor w kuchni. Aranżacje prezentują się różnie – zwykle jest on albo podwieszany pod sufitem lub montowany na ścianie na specjalnym uchwycie. Jego rozmieszczenie warto uwzględnić już na pierwszym etapie urządzania domu, jakim jest projektowanie kuchni. Coraz częściej firmy projektujące kuchnie proponują także specjalne systemy relingowe nad blatem roboczym, a na nim zamieszczone różne akcesoria kuchenne oraz uchwyt na telewizor. Tu koniecznie trzeba wspomnieć o najważniejszych zaletach tego rozwiązania, czyli możliwości przesuwania na nich przedmiotów w prawo lub w lewo (również TV) oraz efektownym wykończeniu ściany. Pamiętaj także, żeby umieścić telewizor w takim miejscu, by móc swobodnie czerpać z niego przyjemność, tzn. żeby dobrze go widzieć i nie musieć się np. oglądać za siebie podczas krojenia warzyw.
Telewizor w kuchni z jadalnią i barem
W kuchniach z blatem i stołkami barowymi telewizor może stać się punktem nieodłącznym. Nie trzeba będzie bowiem wychodzić do zatłoczonego pubu na mecz reprezentacji, lecz rozsiąść się wygodnie z przyjaciółmi na stołkach barowych przed telewizorem w kuchni. Z pewnością będzie on również łącznikiem niezapomnianych imprez, kiedy np. włączymy program z ulubionymi teledyskami czy wyświetlimy teksty do karaoke. Telewizor w kuchni aranżacje zyskuje również u osób lubiących gotować razem z mistrzami kuchni z programów kulinarnych. Telewizor w kuchni z pewnością im to ułatwi.
Telewizor w kuchni otwartej na salon
Telewizor w kuchni otwartej na salon to często rozwiązanie bardzo praktyczne. Np. zapraszając gości na wspólne oglądanie meczu, z pewnością nie przegapisz żadnego gola, udając się po napoje i przekąski do kuchni. Co więcej, będziesz mieć zawsze na oku dzieci oglądające bajki, podczas gdy Ty będziesz przygotowywać dla nich obiad. Telewizor w kuchni otwartej na salon stanowi centrum domu, miejsce, w którym zbiera się rodzina po codziennych obowiązkach. Jak zaprojektować taką kuchnię, o jej wadach i zaletach, przeczytasz tutaj: Projekt kuchni z jadalnią i salonem.
Telewizor w kuchni – aranżacje oryginalne
Telewizor w kuchni aranżacje ma również niezwykle oryginalne. Ciekawym rozwiązaniem jest np. umieszczenie telewizora w chowanym blacie – wysuniesz go wówczas tylko w razie potrzeby, a na co dzień nie będzie Ci przeszkadzał. Kolejną inspiracją jest zamontowanie telewizora na specjalnym wysięgniku, który umożliwia zmienianie jego pozycji. Kuchnie na wymiar proponują także wkomponowanie telewizora do zabudowy kuchennej. Będzie on wówczas imitacją kolejnego sprzętu kuchennego, np. wyglądającego podobnie jak drzwiczki od piekarnika. Z kolei w przypadku szafek ze szklanymi frontami telewizor wplata się jako jeden z frontów, np. w przestrzeni między górnymi a dolnymi szafkami.
Telewizor w kuchni aranżacje przybiera różne. Jakkolwiek, odpowiednio wyeksponowany może stać się jej ozdobą. Umili gotowanie i rozwiąże domowy dylemat – co oglądać? Kiedy pozostali domownicy wolą pozostać na meczu w salonie, Ty zaszyjesz się w kuchni przy telewizorze z ulubionymi serialami. A może przy okazji coś upichcisz?
Mi by się przydał jeszcze jeden telewizor, właśnie do kuchni. Lubię gotować przy akompaniamencie ulubionego serialu. Muszę namówić męża!