Męska kuchnia – jak powinna wyglądać?

Od wieków kuchnia była miejscem kojarzonym głównie z kobiecą ręką – to zwykle pani domu zajmowała się przygotowywaniem posiłków dla całej rodziny. Czasy nieco się zmieniły i kuchnia przestała być już typowo żeńską domeną. Mężczyźni bardzo chętnie gotują i zajmują się pichceniem przeróżnych smakołyków – to sprawiło, że w wielu domach to wyjątkowe pomieszczenia dopasowuje się aktualnie do gustów i potrzeb pana domu. Jak powinna wyglądać męska kuchnia?

Męska kuchnia – funkcjonalność to priorytet!

Panowie oczywiście przywiązują wagę do estetyki, ale najważniejsze są zawsze dla nich praktyczne rozwiązania. Projekt kuchni tworzonej dla mężczyzny musi zatem uwzględniać wiele szczegółów – męska kuchnia zwykle powstaje w oparciu o zasady ergonomii oraz oszczędności miejsca. Wynika to głównie z wrodzonego, męskiego pragmatyzmu oraz… skłonności panów do przechwałek. Piękny i funkcjonalny dom to duma i możliwość pochwalenia się niezwykle przemyślanym projektem kuchni, jest jedną z okazji do pokazania swojej zaradności i pomysłowości. Męska kuchnia to także innowacje i nowoczesna technika – panowie doceniają możliwość używania halogenowego oświetlenia przemyślnie ukrytego pod szafkami, uwielbiają doskonale dopasowaną zabudowę i coraz częściej instalują w kuchni wyposażenie rodem z XXI wieku. Przykładem może być tutaj coraz częściej montowanie specjalnych podstawek na tablety, które służą w roli podręcznej książki kucharskiej.

12507268_988895704515861_1627686195657496476_n

Męska kuchnia – projekt tworzony dla przyjemności!

Nie należy jednak uznawać, że pragmatyzm męskiej kuchni jest nastawiony jedynie na zwiększenie wygody i efektywności pracy. Funkcjonalność jest jedną z rzeczy, która sprawia panom ogromną przyjemność – praktyczne gadgety w samochodach oraz profesjonalny sprzęt sportowy czy turystyczny pełni tę samą rolę w życiu każdego pana domu. Co to oznacza? Męska kuchnia musi być miejscem przyjemnym i klimatycznym. Dużą rolę odgrywa tutaj wystrój – ciemne drewno, akcenty w męskich barwach, kamienne blaty i duża ilość chromu oraz stali nierdzewnej to zwykle zestawienie, które podoba się większości panów. Minimalistyczne meble z przewagą kątów prostych, wyposażenie utrzymane w jednolitej kolorystyce i dużo miejsca do wyeksponowania profesjonalnego wyposażenia, mistrzowskich noży i robotów kuchennych odgrywają w męskiej kuchni niezwykle ważną rolę.

8404_1017484048323693_590333810467510489_n

Męska kuchnia – nie tylko do gotowania!

Dla prawdziwego mężczyzny kuchnia to nie tylko miejsce do przygotowywania rodzinnych obiadów, ale także przestrzeń w której powstają drinki i przekąski. Spotkanie z kolegami na wspólne oglądanie meczu czy rozmowy przy trunkach i kartach wiążą się z odpowiednią oprawą i przyrządzeniem kanapek i zakąsek. Najlepiej, jeżeli mężczyzna może zająć się tymi czynnościami nie przerywając spotkania – dlatego też większość panów marzy o otwartym aneksie. Najlepiej jeżeli granicę pomiędzy salonem a kuchnią wyznaczy wygodny bar z krzesłami, przy którym zaproszeni przyjaciele będą mogli zasiąść i podziwiać kuchenny kunszt gospodarza.

picmonkey-collage

Meble w męskiej kuchni mogą być utrzymane w różnym stylu – panowie na równi cenią zabudowę nowoczesną, jak i rustykalną. Różnica pomiędzy damską i męską kuchnią leży głównie w detalach – czysta, otwarta przestrzeń, stonowana kolorystyka oraz nowoczesne gadgety w każdym dostępnym miejscu to zwykle gotowy przepis na zadowolenie każdego pana domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trendy kolorystyczne 2019 - artykuł od Kuchnie Pinio o kolorach na rok 2019

Trendy kolorystyczne 2019

Trendy kolorystyczne 2019 – kuchnia, salon, jadalnia – to zagadnienie, które wraz z nadchodzącym rokiem budzi coraz większe zaciekawienie. Czas zatem przyjrzeć się, jakie kolory będą modne w 2019 roku oraz jaki będą mieć wpływ na projektowanie kuchni.

(więcej…)

Kuchnie 2019 - trendy w projektowaniu na rok 2019 kuchni od Kuchnie Pinio Tychy

Kuchnie 2019 – trendy

Nowocześnie, minimalistycznie i zaawansowane technologicznie – tak prezentują się kuchnie 2019 – trendy na nowy rok. Projektowanie kuchni bywa nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chce się ją zaaranżować estetycznie, funkcjonalnie i w zgodzie z panującą modą. Aby sprostać temu zadaniu, zajrzeliśmy na największe targi kuchenne w Europie – EuroCucina 2018.

(więcej…)

Czym wyczyścić tłuste fugi w kuchni - Kuchnie Pinio projektowanie kuchni

Czym wyczyścić tłuste fugi w kuchni

Mycie fug to dla Ciebie istna katorga? Bo czym wyczyścić tłuste fugi w kuchni? Myślisz, że lśniąca kuchnia możliwa jest zaraz po wykonaniu projektu kuchni lub tylko w reklamach? Nic bardziej mylnego! I Ty możesz mieć taką w swoim domu. Wystarczy kilka sprytnych trików. Spieszymy z pomocą i podpowiadamy, czym wyczyścić tłuste fugi w kuchni.

(więcej…)