Męska kuchnia – jak powinna wyglądać?

Od wieków kuchnia była miejscem kojarzonym głównie z kobiecą ręką – to zwykle pani domu zajmowała się przygotowywaniem posiłków dla całej rodziny. Czasy nieco się zmieniły i kuchnia przestała być już typowo żeńską domeną. Mężczyźni bardzo chętnie gotują i zajmują się pichceniem przeróżnych smakołyków – to sprawiło, że w wielu domach to wyjątkowe pomieszczenia dopasowuje się aktualnie do gustów i potrzeb pana domu. Jak powinna wyglądać męska kuchnia?

Męska kuchnia – funkcjonalność to priorytet!

Panowie oczywiście przywiązują wagę do estetyki, ale najważniejsze są zawsze dla nich praktyczne rozwiązania. Projekt kuchni tworzonej dla mężczyzny musi zatem uwzględniać wiele szczegółów – męska kuchnia zwykle powstaje w oparciu o zasady ergonomii oraz oszczędności miejsca. Wynika to głównie z wrodzonego, męskiego pragmatyzmu oraz… skłonności panów do przechwałek. Piękny i funkcjonalny dom to duma i możliwość pochwalenia się niezwykle przemyślanym projektem kuchni, jest jedną z okazji do pokazania swojej zaradności i pomysłowości. Męska kuchnia to także innowacje i nowoczesna technika – panowie doceniają możliwość używania halogenowego oświetlenia przemyślnie ukrytego pod szafkami, uwielbiają doskonale dopasowaną zabudowę i coraz częściej instalują w kuchni wyposażenie rodem z XXI wieku. Przykładem może być tutaj coraz częściej montowanie specjalnych podstawek na tablety, które służą w roli podręcznej książki kucharskiej.

12507268_988895704515861_1627686195657496476_n

Męska kuchnia – projekt tworzony dla przyjemności!

Nie należy jednak uznawać, że pragmatyzm męskiej kuchni jest nastawiony jedynie na zwiększenie wygody i efektywności pracy. Funkcjonalność jest jedną z rzeczy, która sprawia panom ogromną przyjemność – praktyczne gadgety w samochodach oraz profesjonalny sprzęt sportowy czy turystyczny pełni tę samą rolę w życiu każdego pana domu. Co to oznacza? Męska kuchnia musi być miejscem przyjemnym i klimatycznym. Dużą rolę odgrywa tutaj wystrój – ciemne drewno, akcenty w męskich barwach, kamienne blaty i duża ilość chromu oraz stali nierdzewnej to zwykle zestawienie, które podoba się większości panów. Minimalistyczne meble z przewagą kątów prostych, wyposażenie utrzymane w jednolitej kolorystyce i dużo miejsca do wyeksponowania profesjonalnego wyposażenia, mistrzowskich noży i robotów kuchennych odgrywają w męskiej kuchni niezwykle ważną rolę.

8404_1017484048323693_590333810467510489_n

Męska kuchnia – nie tylko do gotowania!

Dla prawdziwego mężczyzny kuchnia to nie tylko miejsce do przygotowywania rodzinnych obiadów, ale także przestrzeń w której powstają drinki i przekąski. Spotkanie z kolegami na wspólne oglądanie meczu czy rozmowy przy trunkach i kartach wiążą się z odpowiednią oprawą i przyrządzeniem kanapek i zakąsek. Najlepiej, jeżeli mężczyzna może zająć się tymi czynnościami nie przerywając spotkania – dlatego też większość panów marzy o otwartym aneksie. Najlepiej jeżeli granicę pomiędzy salonem a kuchnią wyznaczy wygodny bar z krzesłami, przy którym zaproszeni przyjaciele będą mogli zasiąść i podziwiać kuchenny kunszt gospodarza.

picmonkey-collage

Meble w męskiej kuchni mogą być utrzymane w różnym stylu – panowie na równi cenią zabudowę nowoczesną, jak i rustykalną. Różnica pomiędzy damską i męską kuchnią leży głównie w detalach – czysta, otwarta przestrzeń, stonowana kolorystyka oraz nowoczesne gadgety w każdym dostępnym miejscu to zwykle gotowy przepis na zadowolenie każdego pana domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jaki zlew do kuchni?

Zlewozmywak jest potrzebny w każdej kuchni, nawet jeśli znajduje się w niej zmywarka. Spełnia rolę przede wszystkim praktyczną, jednak może być też ozdobą pomieszczenia. Producenci oferują coraz szerszy wybór zlewów, dlatego nie jest trudno wybrać taki, który nie tylko sprosta naszym potrzebom, ale również będzie świetnie prezentować się i uzupełni wystrój kuchni. Jednocześnie patrząc na ilość dostępnych modeli i rodzajów zlewozmywaków można dostać zawrotów głowy. Obecnie produkuje się zlewozmywaki ze stali nierdzewnej, konglomeratu, granitu oraz wielu innych materiałów. Są zlewy z jedną lub dwoma komorami. Z ociekaczem lub bez. Z otworem na baterię lub bez niego. Jaki więc wybrać? (więcej…)

Wąska kuchnia w bloku – jak ją najlepiej zaaranżować?

Wąska kuchnia w bloku może przysporzyć wiele trudności aranżacyjnych. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Wąską kuchnię też da się urządzić w sposób przede wszystkim funkcjonalny, ale też taki, który będzie miał świetny efekt wizualny. Wystarczy mieć tylko dobry pomysł i wiedzieć, co pomoże nam stworzyć kuchnię marzeń a czego w takim pomieszczeniu absolutnie nie robić. Wąskie kuchnie stawiają przed projektantami niemałe wyzwania, jednak właśnie dzięki nim powstają najlepsze kuchenne aranżacje. Składa się na to oczywiście wiele czynników takich jak kolory ścian, wybór mebli i odpowiedni układ sprzętów oraz całej zabudowy. Poniżej pokażemy, jak z wąskiej kuchni w bloku wycisnąć jak najwięcej. (więcej…)