Wyspy i półwyspy kuchenne

Wyspy i półwyspy kuchenne coraz częściej pojawiają się w domach – ich powodzenie wynika nie tylko ze względów estetycznych, ale także praktycznych. Wyspa kuchenna sprawdza się najlepiej w otwartych przestrzeniach, gdzie wyznacza umowną granicę pomiędzy częścią dzienną domu a funkcjonalnie urządzoną kuchnią. Czy warto inwestować w takie rozwiązanie i co można zyskać decydując się na wyspę kuchenną?

Wyspy i półwyspy kuchenne – zalety

Wiele osób marzy o wyspie kuchennej z dość prozaicznego powodu – jest to po prostu niezwykle eleganckie rozwiązanie, które doskonale prezentuje się we wnętrzu. Jednak wygląd to nie wszystko – wyspy kuchenne mają także ogromne znaczenie praktyczne. Wolnostojąca szafka różni się od klasycznego blatu roboczego tym, że oferuje dostęp z kilku stron. Pozwala to na zorganizowanie pracy w kuchni dla kilku osób i zaangażowanie do przygotowania posiłków całej rodziny lub wspólnego gotowanie ze znajomymi. Nie można zapomnieć też o tym, że wyspy i półwyspy kuchenne stanowią dodatkową przestrzeń – nie tylko roboczą, ale także magazynową. Komfort użytkowania poprawić można również poprzez instalację urządzeń AGD – kuchenka lub zlewozmywak zamontowany na wyspie pozwala zwiększyć ergonomię kuchni oraz zmniejszyć dystans pomiędzy kluczowymi punktami w pomieszczeniu. W przypadku otwartych kuchni wyspa stanowi także swoistą przesłonę, która pozwala zachować w domu harmonię oraz dać kucharzowi odrobinę więcej komfortu, oddzielając umownie kuchnię od przestrzeni dziennej i zasłaniając mniej atrakcyjne wyposażenie. Wyspa w otwartym aneksie może pełnić także rolę tymczasowego baru lub szwedzkiego stołu w czasie większych imprez i spotkań rodzinnych.

PicMonkey Collage

Półwyspy i wyspy kuchenne – wady

Każdy medal na dwie strony – piękne i funkcjonalne wyspy kuchenne też nie są całkowicie wolne od wad. Z czym możemy mieć problem decydując się na taką aranżację wnętrza? Przede wszystkim należy pamiętać, że budując wyspę z zabudowanym sprzętem AGD, musimy zapewnić wszelkie niezbędne przyłącza: zasilanie, wodę lub doprowadzenie gazu. To zadanie bywa często bardzo trudne, gdyż rury i kable prowadzić trzeba w sposób niewidoczny – może to wymagać pracochłonnego kucia posadzek. Drugim problemem może być przestrzeń – wyspa kuchenna idealnie sprawdza się w dużej, otwartej kuchni – posiadacze mniejszych lokali mogą mieć problem z wydzieleniem miejsca na takie rozwiązanie. Wyspę można też instalować w kuchni zamkniętej, ale warto pamiętać, że wtedy odbywa się to kosztem poruszania się po pomieszczeniu. Zła aranżacja wnętrza z wyspą może pogorszyć ergonomię i utrudnić użytkowanie kuchni. Czy można tego uniknąć? W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto zasięgnąć opinii specjalistów – fachowcy budujący kuchnie na wymiar doskonale poradzą sobie z profesjonalnym zaprojektowaniem komfortowej i eleganckiej przestrzeni, doradzą w kwestii rozmiarów i ustawienia wyspy kuchennej oraz stworzą wizualizacje, które jasno pokażą wszelkie wady i zalety takiego rozwiązania.

10959518_812824888789611_1675334740070982920_n

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Beton na ścianie w kuchni - opinie Kuchnie Pinio

Beton na ścianie w kuchni – opinie

Beton króluje przede wszystkim we wnętrzach w stylu industrialnym. Ale nie tylko. Coraz częściej pojawia się w projektach kuchni nowoczesnych (i to w przeróżnych odsłonach), ciesząc się przy tym niesłabnącą popularnością. Czasem jest to zwykły beton, innym razem jego imitacja, a ostatnio również – architektoniczny beton w kuchni. Opinie są różne. Jakie?

Do jakich wnętrz pasuje beton w kuchni?

Beton na ścianie w kuchni doskonale koresponduje z surowymi minimalistycznymi wnętrzami, najlepiej tymi w industrialnym – przemysłowym stylu. Jakkolwiek, nie jest to regułą i dziś beton znajdziemy również w aranżacjach tradycyjnych, retro a nawet glamour.

Beton architektoniczny, czyli jaki?

(więcej…)

Jak urządzić kuchnię z oknem narożnym? Kuchnie Pinio BLOG

Jak umeblować kuchnię z oknem narożnym

Kuchnia narożna to coraz częściej wybierane projektowe rozwiązanie w kuchni. O ile narożne okno i jego wstawienie nie jest już tematem tabu, o tyle jej umeblowanie może nastręczać trudności. Zupełnie niepotrzebnie, bo nie różni się ono znacznie od aranżacji standardowej kuchni. Jak zatem umeblować kuchnię z oknem narożnym?

Pisaliśmy już więcej tutaj o projektach kuchni z oknem rogowym oraz o ich wadach i zaletach. W tym artykule podpowiadamy jak ją umeblować, by była funkcjonalna a przy tym niezwykle stylowa.

(więcej…)

Co na ścianę w kuchni zamiast płytek?

Na ścianę w kuchni zwykle kładzie się płytki. To rozwiązanie najpopularniejsze, tradycyjne i niezwykle praktyczne. Są i tacy, którzy powiedzieliby, że… nudne. Jakkolwiek, istnieje wiele oryginalnych, a często również i tańszych alternatyw dla kafelek w kuchni. Aż grzech nie skusić się na to, by zastosować je choćby na jedną ze ścian. Zatem: co na ścianę w kuchni zamiast płytek?

(więcej…)