Projektowanie kuchni – po czym poznać fachowców?

Aranżacja wnętrz jest trudną sztuką. Stworzenie pięknej i wygodnej przestrzeni we własnym domu lub mieszkaniu wymaga długiej pracy, zaangażowania i odrobiny doświadczenia. Urządzenie salonu czy sypialni nie jest jednak aż tak wymagające, jak projektowanie kuchni – w tym pomieszczeniu nie ma miejsca na błędy i niedociągnięcia. Liczne instalacje i konieczność tworzenia projektu z uwzględnieniem ergonomii oraz funkcjonalności sprawiają, że do tego zadania warto wynająć specjalistów. Po czym poznać fachowców, którym warto zlecić projektowanie kuchni?

10441421_828291597242940_4315617289873748492_n

Kuchnia na wymiar – projekt z myślą o szczegółach

Kuchnia spełnia kilka ważnych funkcji i dobry specjalista od projektowania nie zapomina o żadnej z nich. Tworzenie idealnego pomieszczenia do przygotowania posiłków wymaga zagwarantowania jego użytkownikom wygody i bezpieczeństwa przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej estetyki. To wszystko sprawia, że projektowanie kuchni wymaga sporej wiedzy – ilość czynników i parametrów, który trzeba wziąć pod uwagę jest bardzo duża, a końcowy efekt może zostać zniweczony przez nawet drobne przeoczenie lub błąd. Dobry fachowiec od projektowania kuchni w pierwszym etapie swojej pracy zbiera informacje od klienta i uzgadnia szczegóły – niezależnie od ergonomii czy funkcjonalności, kluczowe jest przecież spełnienie potrzeb i marzeń samego klienta. Nie każdy dysponuje wystarczającą wyobraźnią, aby na podstawie opisów móc wyobrazić sobie wymarzoną kuchnie – fachowcy nie pozostawiają niczego przypadkowi i dlatego prawdziwi eksperci oferują wykonanie wizualizacji, na której można zobaczyć efekt pracy architekta, jego zamysł i ewentualny wygląd przyszłej kuchni. Mając przed oczami gotowy projekt wizualny kuchni można wprowadzać poprawki i omawiać detale bez zbędnych domysłów i niedomówień.

13450135_1097249717013792_911435995840428851_n

Projektowanie kuchni – kompleksowe usługi wyznaczają jakość

Wybierając fachowców do stworzenia idealnej kuchni, warto sięgać po usługi doświadczonych firm, które oprócz wykonania projektu oferują również jego realizację. Każdy kolejny pośrednik to większe ryzyko występowania ewentualnych problemów. Idee konkretnego projektu kuchni najlepiej rozumie jego twórca, a zatem możliwość wykonania całej pracy przez jedną firmę jest w tym wypadku rzeczą bezcenną. Nie tylko kwestie architektoniczne przemawiają za kompleksową obsługą – wynajęcie jednego fachowca zwykle jest też znacznie atrakcyjniejszą opcją pod względem finansowym. Wybór odpowiedniej firmy warto zacząć od sprawdzenia dokładnie jej oferty i upewnienia się, jak wygląda współpraca z danym specjalistą. Jeżeli oferuje on profesjonalne planowanie kuchni z wizualizacją, uwzględnieniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, rozmieszczania instalacji i ergonomii oraz pełną realizację swojego projektu, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z doświadczonym fachowcem w tej dziedzinie. Nie bez znaczenia mogą być też opinie innych klientów oraz certyfikaty potwierdzające uczciwość i rzetelność firmy. Z takim partnerem można spokojnie zacząć współpracę, którego efektem będzie piękna i wygodna kuchnia na wymiar.

13511973_1097249713680459_1055760944690464296_n

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jaki zlew do kuchni?

Zlewozmywak jest potrzebny w każdej kuchni, nawet jeśli znajduje się w niej zmywarka. Spełnia rolę przede wszystkim praktyczną, jednak może być też ozdobą pomieszczenia. Producenci oferują coraz szerszy wybór zlewów, dlatego nie jest trudno wybrać taki, który nie tylko sprosta naszym potrzebom, ale również będzie świetnie prezentować się i uzupełni wystrój kuchni. Jednocześnie patrząc na ilość dostępnych modeli i rodzajów zlewozmywaków można dostać zawrotów głowy. Obecnie produkuje się zlewozmywaki ze stali nierdzewnej, konglomeratu, granitu oraz wielu innych materiałów. Są zlewy z jedną lub dwoma komorami. Z ociekaczem lub bez. Z otworem na baterię lub bez niego. Jaki więc wybrać? (więcej…)

Wąska kuchnia w bloku – jak ją najlepiej zaaranżować?

Wąska kuchnia w bloku może przysporzyć wiele trudności aranżacyjnych. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Wąską kuchnię też da się urządzić w sposób przede wszystkim funkcjonalny, ale też taki, który będzie miał świetny efekt wizualny. Wystarczy mieć tylko dobry pomysł i wiedzieć, co pomoże nam stworzyć kuchnię marzeń a czego w takim pomieszczeniu absolutnie nie robić. Wąskie kuchnie stawiają przed projektantami niemałe wyzwania, jednak właśnie dzięki nim powstają najlepsze kuchenne aranżacje. Składa się na to oczywiście wiele czynników takich jak kolory ścian, wybór mebli i odpowiedni układ sprzętów oraz całej zabudowy. Poniżej pokażemy, jak z wąskiej kuchni w bloku wycisnąć jak najwięcej. (więcej…)