Odnowienie kuchni tanim kosztem - rady od Kuchnie Pinio - nowe AGD

Odnowienie kuchni tanim kosztem

Odnowienie kuchni tanim kosztem – czy to w ogóle możliwe? Jak podjąć decyzję o remoncie kuchni, kiedy nie ma się dużych nakładów finansowych? Czy można zaoszczędzić? Szukamy dziś odpowiedzi! 

To, kiedy zdecydować się na odnowienie i remont kuchni zależy od szeregu czynników. Oczywiście najbardziej podstawowym jest kwestia naszych zasobów gotówkowych. Niestety, jest to też najczęstsza przeszkoda i największy czynnik ograniczający. Jeśli budżet nie pozwala na zakup nowych sprzętów i mebli – nie ma co się załamywać, możliwe że nowa kuchnia nie będzie jedynie niezrealizowanym marzeniem. Czy możliwe jest odnowienie kuchni tanim kosztem? Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Odnowienie kuchni tanim kosztem, a jakość sprzętu AGD

Jeśli już mamy chęć, by przerobić, a przynajmniej odświeżyć kuchnię, warto rzetelnie przyjrzeć się dotychczasowemu wyposażeniu. Wiele będzie bowiem zależało od jakości sprzętu, który już mamy. Zasadniczo przy wyborze sprzętów AGD funkcjonują dwie szkoły – jedna z nich głosi, że sprzęt wyższej jakości, pochodzący od renomowanych producentów jest zdecydowanie lepszy. Wprawdzie zwykle kosztuje on znacznie więcej, ale też służy znacznie, znacznie dłużej. Jeśli więc zdecydujemy się na urządzenia wysokiej klasy – rzadziej będziemy zmuszeni je wymieniać. Dobrej klasy lodówka, zmywarka, czy kuchenka są w stanie spokojnie służyć nam przez kilkanaście lat bez przerwy. 

Jeżeli odnawiamy kuchnię tanim kosztem to najlepiej nie pozbywać się tych sprzętów, które są dobre. Pozbądźmy się tylko tych zepsutych lub niepotrzebnych. Warto je sprzedać jako używane lub wymagające naprawy. Zawsze wpadnie do kieszeni kilka złotych. 

Sprzęt ADG w kuchni – odnowić kuchnię tanim kosztem?

  1. Magnesy – chyba najprostszy sposób na ozdobienie lodówki czy kuchenki mikrofalowej. Możesz zrobić rundę po sklepach i kupić kilka ładnych lub zbierać magnesy z podróżny lub z różnych ciekawych miejsc i wydarzeń. 
  2. Rysunki dzieci – jeżeli masz dzieci, to na pewno masz ich w domu całe mnóstwo. Ozdabiając nimi ściany w kuchni lub lodówkę wniesiesz do pomieszczenia rodzinny klimat. Każdy odwiedzający na pewno będzie zachwycony. 
  3. Zmiana miejsca sprzęty AGD – nie musisz zmieniać od razu całego sprzętu, możesz go po prostu przestawić i już będzie inaczej 🙂
Odnowienie kuchni tanim kosztem - rady od Kuchnie Pinio - akcesoria kuchenne

Akcesoria przechowywane w ciekawy sposób.

Odnowienie kuchni tanim kosztem - rady od Kuchnie Pinio - akcesoria

Akcesoria kuchenne do odnowienia kuchni tanim kosztem.

Odnowienie kuchni tanim kosztem – nowe technolnogie

Technologia rozwija się w takim tempie, że już w dwa-trzy lata po zakupie, urządzenie jest już nieco przestarzałe. Ale czy nieefektywne? NIE. Chcąc nabyć nowe sprzęty, by odnowić kuchnię tanim kosztem, nie wybieraj najnowszych modeli, nawet jeżeli będą w promocji. Po co? Postaw na sprzęty z poprzednich kolekcji, sprzed roku czy dwóch – nie będą gorsze. Dziś już nie ma co wymagać cudów do sprzętów, bo większość jest po prostu dobra. Nie gorsza, nie lepsza. Inna. Ale wszystkie spełniają zadania. Kolejne generacje sprzętu AGD rzeczywiście dysponują większa liczbą opcji, a także mogą być bardziej energooszczędne. W takiej sytuacji zmiana szeregu urządzeń to w praktyce niemalże nowa kuchnia.

Ozdoby do odnowienia kuchni tanim kosztem

Poniżej prezentujemy nasze pomysły na ozdobienie kuchni tanim kosztem. Jest to kilka przykładowych opcji. Jeżeli masz jakieś inne, to podziel się nimi w komentarzu! My inspirujemy Ciebie, Ty nas! 

  1. Girlandy – to nie tylko hawajskie kwiaty czy urodzinowe serpentyny. Girlandy mogą być ozdobą na co dzień – byle nie były przesadzone i pasowały do wnętrza. 
  2. Witraże i naklejki na okna – to prosty sposób, który można wykonać samodzielnie lub kupić gotowe makiety. 
  3. Rośliny! – to zawsze dobra opcja. pamiętaj, by do kuchni wybierać rośliny niekwitnące, bo te nie zniosą temperatury i unoszącego się w powietrzu tłuszczu. 
  4. Kolorowe nakrycia na krzesła – kosztują kilka złotych lub możesz uszyć je samodzielnie. Super tani sposób. 
  5. Kolorowe akcesoria kuchenne – tanie, a wiele zmienią. 
  6. Pomaluj płytki zamiast je skuwać – farba jest dużo tańsza, niż położenie nowych kafelków. Wybierz farbę dedykowaną do kuchni, wodoodporną, plamoodporną i po prostu płytki odtłuść i pomaluj. Efekt zaskoczy Cię na pewno! 
Odnowienie kuchni tanim kosztem - rady od Kuchnie Pinio - kolorowe girlandy

Girlanda

Odnowienie kuchni tanim kosztem - rady od Kuchnie Pinio - magnes

Magnesy na lodówkę.

Odnowienie kuchni tanim kosztem - rady od Kuchnie Pinio - kwiaty i rośliny

Monstera na stole w jadalni.

Odnowienie kuchni tanim kosztem - rady od Kuchnie Pinio - malowanie płytek kuchennych

Malowane płytki kuchenne.

Odnowienie kuchni tanim kosztem - rady od Kuchnie Pinio - kolorowe akcesoria

Kolorowe łyżko do kuchni.

Kiedy zrobić remont?

Innym aspektem, który możemy brać pod uwagę podejmując decyzję o odnowieniu kuchni tanim kosztem to potrzeby naszej rodziny. Zupełnie inaczej będziemy urządzali kuchnię, gdy mamy małe dzieci, zupełnie inne są potrzeby rodziny, w której żyje nastolatek, a jeszcze inaczej wygląda kuchnia osoby samotnej. Małe dzieci oznaczają zwykle częste posiłki, nierzadko przygotowywane naprędce – płaczące dziecko to silna motywacja. W efekcie meble i sprzęty kuchenne są stale narażone na poplamienie, czy wręcz zalanie lepkimi soczkami i przecierami. Dodatkowo małe dzieci uwielbiają szaleć swoimi jeździkami czy wykorzystywać pionowe powierzchnie mebli jako tory wyścigowe dla resoraków. 

Odnowienie kuchni tanim kosztem - rady od Kuchnie Pinio - girlandy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Telewizor na ścianie w kuchni, aranżacje, projekt kuchni

Telewizor w kuchni – aranżacje

Telewizor w kuchni aranżacje może przybrać bardzo różne. Jedni nie wyobrażają sobie gotowania bez ulubionych programów w tle, dla innych jest to całkowicie zbędny przedmiot, który rozprasza i zakłóca spokój. Jakkolwiek, często można go sprytnie wykorzystać – nie tylko funkcjonalnie i praktycznie, ale również jako stylizacyjny element wyposażenia wnętrza.

(więcej…)

Targi Max Expo, Technologia&Design, Max Kuchnie, Max Elektro, Kuchnie Pinio, Karpacz, 2018

Targi MaxExpo 2018 Technologia&Design – fotorelacja

„Technologia i Design” – takie hasło towarzyszyło targom MaxExpo 2018 – największemu w Polsce wydarzeniu w branży kuchennej, sprzętu AGD, RTV i IT. W dniach 28-30 września centrum kuchennych innowacji stał się Hotel Gołębiewski w Karpaczu, w którym to właśnie odbyły się targi Max Expo. Zawitali do niego przedstawiciele najbardziej znanych kuchennych marek, firmy projektujące kuchnie, dekoratorzy wnętrz. Nie zabrakło tam również i nas – Kuchni Pinio 🙂

(więcej…)

Przeniesienie kuchni do innego pomieszczenia, przeniesienie kuchni do salonu, przeniesienie kuchni do pokoju, projektowanie kuchni, Kuchnie Pinio.

Przeniesienie kuchni do innego pomieszczenia

Na przeniesienie kuchni do innego pomieszczenia decydujemy się z różnych powodów – powiększenie rodziny, moda, znudzenie – czasem z konieczności, a innym razem z chęci zmiany. Gdzie najczęściej przenosi się kuchnię, jak zrobić to legalnie i o czym jeszcze należy pamiętać? Podpowiadamy!

(więcej…)