Kuchnia Listopada

W zeszłym miesiącu nasz projekt kuchni został wyróżniony przez portal kuchnieportal.pl jako Kuchnia Listopada. Zostaliśmy docenieni przede wszystkim za ciekawą, zgeometryzowaną budowę oraz zastosowanie praktycznych rozwiązań ułatwiających pracę w kuchni.

Stawiamy na sprawdzone materiały!

Do budowy zwycięskiej realizacji użyliśmy najwyższej jakości materiałów oraz sprzętu AGD, co pozwoliło nam połączyć nowoczesny styl z wytrzymałością i niezawodnością. Meble kuchenne wykonane są z białych płyt mdf lakierowanych na wysoki połysk, a zaproponowany przez nas blat kuchenny został wykonany z niezwykle wytrzymałego granitu Star Galaxy.

Aby nadać kuchni funkcjonalności zdecydowaliśmy się na wykorzystanie zestawu AGD firmy ELECTROLUX (płyta indukcyjna, piekarnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy, zmywarka, okap wyspowy, chłodziarka, zamrażarka, szuflada grzewcza). Oddzielne zmontowane i połączone ze sobą  chłodziarka i zamrażarka tworzą łącznie kombinację typu side-by-side, z frontami ze stali szlachetnej, które idealnie licują z zabudową meblową. Dodatkowo zamontowaliśmy zlewozmywak BLANCO STATURA 6-U, który idealnie wpasował się w całość.

Funkcjonalność to podstawa!

Meble zostały wzbogacone o szereg nowoczesnych systemów, które sprawiają, że praca w kuchni staje się przyjemnością. W szufladach zastosowaliśmy system wspomagania otwierania – SERVO DRIVE. Elektryczne wspomaganie otwierania to idealne rozwiązanie dla frontów bezuchwytowych, które sprawia, że korzystanie z szuflad staje się niezwykle przyjemne.

W naszej realizacji znalazło się również miejsce dla koszy cargo firmy PEKA, które dzięki swojej ergonomii sprawiają, że meble kuchenne stają się jeszcze bardziej pojemne. Dodatkowo od strony salonu zamontowano 6 szuflad z przeznaczeniem na akcesoria używane w  części jadalnianej.

Magia tkwi w szczegółach!

Często zdarza się tak, że o funkcjonalności kuchni decydują również elementy, których nie widać na pierwszy rzut oka. Mając to na uwadze, w rogu kuchni za drzwiami przesuwnymi  ukryliśmy spiżarkę,  w której zamontowano półki oraz dodatkowy blat roboczy, na którym można wykonywać bardziej „brudne” prace  oraz umieścić rzadziej używane drobne sprzęty AGD typu:  toster,  krajalnica, sokowirówka, frytkownica.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć opisywanej realizacji.

 

Projekt kuchni z oknem rogowym - Kuchnie Pinio

Projekt kuchni z oknem rogowym

Nowoczesne projekty kuchni coraz częściej proponują okna rogowe. Bez wątpienia takie rozwiązanie ma liczne zalety, przywodzi na myśl cenione modernistyczne rozwiązania i zapewnia niezwykle wizualny efekt. Okna narożne zwiększają kontakt domowników z otoczeniem na zewnątrz, tak więc będą doskonałe dla wielbicieli krajobrazów.

(więcej…)

Jaki zegar do kuchni?

Mówi się, że „szczęśliwi czasu nie liczą”, ale my twierdzimy, że jeszcze szczęśliwsi są Ci, którzy panują nas swoim czasem, bo dzięki dobrej samoorganizacji zawsze znajdują go na ulubione przyjemności. Jakkolwiek – jednym i drugim przydadzą się zegary – szczególnie w kuchni, gdzie czas ma ogromne znaczenie. Zatem jaki zegar do kuchni wybrać? (więcej…)

Tablica kredowo magnetyczna do kuchni

Wiele osób – będąc dzieckiem – marzyło, by zakraść się pod szkolną tablicę i mazać po niej kredą bez ustanku. Nadszedł czas, by zrealizować tę fantazję i mieć własną tablicę w swoich czterech kątach. Dziś podpowiadamy, jak może przydać się tablica kredowo magnetyczna do kuchni. (więcej…)