Kuchnia Listopada

W zeszłym miesiącu nasz projekt kuchni został wyróżniony przez portal kuchnieportal.pl jako Kuchnia Listopada. Zostaliśmy docenieni przede wszystkim za ciekawą, zgeometryzowaną budowę oraz zastosowanie praktycznych rozwiązań ułatwiających pracę w kuchni.

Stawiamy na sprawdzone materiały!

Do budowy zwycięskiej realizacji użyliśmy najwyższej jakości materiałów oraz sprzętu AGD, co pozwoliło nam połączyć nowoczesny styl z wytrzymałością i niezawodnością. Meble kuchenne wykonane są z białych płyt mdf lakierowanych na wysoki połysk, a zaproponowany przez nas blat kuchenny został wykonany z niezwykle wytrzymałego granitu Star Galaxy.

Aby nadać kuchni funkcjonalności zdecydowaliśmy się na wykorzystanie zestawu AGD firmy ELECTROLUX (płyta indukcyjna, piekarnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy, zmywarka, okap wyspowy, chłodziarka, zamrażarka, szuflada grzewcza). Oddzielne zmontowane i połączone ze sobą  chłodziarka i zamrażarka tworzą łącznie kombinację typu side-by-side, z frontami ze stali szlachetnej, które idealnie licują z zabudową meblową. Dodatkowo zamontowaliśmy zlewozmywak BLANCO STATURA 6-U, który idealnie wpasował się w całość.

Funkcjonalność to podstawa!

Meble zostały wzbogacone o szereg nowoczesnych systemów, które sprawiają, że praca w kuchni staje się przyjemnością. W szufladach zastosowaliśmy system wspomagania otwierania – SERVO DRIVE. Elektryczne wspomaganie otwierania to idealne rozwiązanie dla frontów bezuchwytowych, które sprawia, że korzystanie z szuflad staje się niezwykle przyjemne.

W naszej realizacji znalazło się również miejsce dla koszy cargo firmy PEKA, które dzięki swojej ergonomii sprawiają, że meble kuchenne stają się jeszcze bardziej pojemne. Dodatkowo od strony salonu zamontowano 6 szuflad z przeznaczeniem na akcesoria używane w  części jadalnianej.

Magia tkwi w szczegółach!

Często zdarza się tak, że o funkcjonalności kuchni decydują również elementy, których nie widać na pierwszy rzut oka. Mając to na uwadze, w rogu kuchni za drzwiami przesuwnymi  ukryliśmy spiżarkę,  w której zamontowano półki oraz dodatkowy blat roboczy, na którym można wykonywać bardziej „brudne” prace  oraz umieścić rzadziej używane drobne sprzęty AGD typu:  toster,  krajalnica, sokowirówka, frytkownica.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć opisywanej realizacji.

 

Fronty do szafek kuchennych - jakie wybrać? Kuchnie Pinio projektowanie kuchni

Fronty do szafek kuchennych – jakie wybrać?

Różnorodność aranżacji kuchni niejednokrotnie może przyprawić o zawrót głowy. Jednym z dylematów są fronty do szafek w kuchni. Jakie wybrać by cieszyć się funkcjonalną a zarazem estetyczną kuchnią w swoim domu?

Fronty do szafek kuchennych – jakie wybrać?

(więcej…)

Kuchnia w mieszkaniu jednopokojowym - Kuchnie Pinio

Kuchnia w mieszkaniu jednopokojowym

Wiele osób twierdzi, że im mniejsze pomieszczenie tym większy dylemat. Jeśli ktoś miał do czynienia z aranżacją małej przestrzeni, z pewnością wie o czym mowa. Dziś bierzemy pod lupę kuchnię w mieszkaniu jednopokojowym. Jak ją urządzić i czy w ogóle jej istnienie jest zgodne z prawem?

(więcej…)

Ile kosztuje projekt kuchni 2019

W kuchni spędza się mnóstwo czasu. I nie mamy tutaj na myśli samego gotowania czy pieczenia, ale również niekończące się rozmowy przy kawie i wspólne gotowanie przy stole. Kuchnia jest w domu niczym oaza. Zadbaj więc o to, by była taka jak sobie wymarzysz – w pełni funkcjonalna i estetyczna. By tak się stało specjaliści radzą, by sięgnąć po projekt kuchni. Ile będzie kosztować w 2019 roku?

(więcej…)