Kuchnia Listopada

W zeszłym miesiącu nasz projekt kuchni został wyróżniony przez portal kuchnieportal.pl jako Kuchnia Listopada. Zostaliśmy docenieni przede wszystkim za ciekawą, zgeometryzowaną budowę oraz zastosowanie praktycznych rozwiązań ułatwiających pracę w kuchni.

Stawiamy na sprawdzone materiały!

Do budowy zwycięskiej realizacji użyliśmy najwyższej jakości materiałów oraz sprzętu AGD, co pozwoliło nam połączyć nowoczesny styl z wytrzymałością i niezawodnością. Meble kuchenne wykonane są z białych płyt mdf lakierowanych na wysoki połysk, a zaproponowany przez nas blat kuchenny został wykonany z niezwykle wytrzymałego granitu Star Galaxy.

Aby nadać kuchni funkcjonalności zdecydowaliśmy się na wykorzystanie zestawu AGD firmy ELECTROLUX (płyta indukcyjna, piekarnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy, zmywarka, okap wyspowy, chłodziarka, zamrażarka, szuflada grzewcza). Oddzielne zmontowane i połączone ze sobą  chłodziarka i zamrażarka tworzą łącznie kombinację typu side-by-side, z frontami ze stali szlachetnej, które idealnie licują z zabudową meblową. Dodatkowo zamontowaliśmy zlewozmywak BLANCO STATURA 6-U, który idealnie wpasował się w całość.

Funkcjonalność to podstawa!

Meble zostały wzbogacone o szereg nowoczesnych systemów, które sprawiają, że praca w kuchni staje się przyjemnością. W szufladach zastosowaliśmy system wspomagania otwierania – SERVO DRIVE. Elektryczne wspomaganie otwierania to idealne rozwiązanie dla frontów bezuchwytowych, które sprawia, że korzystanie z szuflad staje się niezwykle przyjemne.

W naszej realizacji znalazło się również miejsce dla koszy cargo firmy PEKA, które dzięki swojej ergonomii sprawiają, że meble kuchenne stają się jeszcze bardziej pojemne. Dodatkowo od strony salonu zamontowano 6 szuflad z przeznaczeniem na akcesoria używane w  części jadalnianej.

Magia tkwi w szczegółach!

Często zdarza się tak, że o funkcjonalności kuchni decydują również elementy, których nie widać na pierwszy rzut oka. Mając to na uwadze, w rogu kuchni za drzwiami przesuwnymi  ukryliśmy spiżarkę,  w której zamontowano półki oraz dodatkowy blat roboczy, na którym można wykonywać bardziej „brudne” prace  oraz umieścić rzadziej używane drobne sprzęty AGD typu:  toster,  krajalnica, sokowirówka, frytkownica.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć opisywanej realizacji.

 

Kuchnia w stylu retro, którą pokochały kobiety

Styl retro to prawdziwa gratka dla miłośników przeszłości, którzy z nostalgią myślą o dawnych czasach i przedmiotach. Zamiłowanie do staroci z powodzeniem można połączyć z nowoczesnymi akcentami, a takie rozwiązanie szczególnie sprawdzi się w kuchennych wnętrzach. Na czym polega styl retro w kuchni i jak go uzyskać? (więcej…)

Kuchnia ze ścianką działową

Otwarta kuchnia to coraz chętniej wybierany trend w urządzaniu wnętrz, który jest kompromisem między kuchnią otwartą, a jednoczesnym zachowaniem w niej odrobiny prywatności i oddzieleniem strefy gotowania od salonu. To aranżacyjny trik, który sprawdzi się zarówno w małych mieszkaniach, jak i tych pełnych przestrzeni. (więcej…)

Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim to doskonała alternatywa dla modnej dziś kuchni w stylu skandynawskim. Każdy, kto lubi światło, elegancję, jasne kolory, przestrzenność i drewniane meble będzie zachwycony projektem kuchni w stylu angielskim. Jak więc urządzić ją zgodnie z jego zasadami? (więcej…)